Ga naar hoofdinhoud

Plastic uit The Ocean Cleanup krijgt tweede leven als auto-accessoire

Foto: Shutterstock

Autofabrikant Kia Corporation heeft ’s werelds eerste auto-accessoire ontwikkeld dat gemaakt is van plastic uit de Great Pacific Garbage Patch. Het materiaal is teruggewonnen door The Ocean Cleanup van Nederlandse uitvinder en ondernemer Boyan Slat. Zo is de kofferbakbekleding gemaakt van 40% gerecycled oceaanplastic. Deze is volgens de fabrikant net zo duurzaam, beschermend en functioneel als een conventionele tegenhanger.

The Ocean Cleanup is een non-profitorganisatie, die zich richt op het ontwikkelen en opschalen van technologieën om de oceanen van plastic te ontdoen. Sinds 2022 heeft Kia een samenwerking met de organisatie waarbij ze meer duurzame materialen willen gebruiken in toekomstige producten.

Visnet tot vloerbedekking

Kia heeft gerecycled visnet verwerkt in de vloerbedekking en gerecyclede plastic flessen in de stoelbekleding van de nieuwste auto’s. ‘We zijn trots op de tastbare vooruitgang die is geboekt in de richting van een circulair systeem voor oceaanplastic’, zegt Charles Ryu, executive vice president van de autofabrikant. ‘We gaan door met het maken van nuttige en nuttige producten voor onze klanten met oceaanplastic dat The Ocean Cleanup inzamelt en levert.’

Samen met onze partner Kia hebben we het bewijs geleverd dat gerecycled plastic duurzaam kan worden gebruikt. Ik hoop dat we anderen kunnen inspireren om hetzelfde te doen,’ zegt Boyan Slat, oprichter van The Ocean Cleanup.

Bron: Recycling International

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.